Kompas Academy, uşaqlara müxtəlif təhsil sahələrində öz bacarıqlarını inkişaf etdirmək imkanı yaradır. Rəsm, şahmat və xarici dillər kimi yararlı və yaradıcı sahələr, uşaqların öz fərdi potensialını inkişaf etdirmək, təşviq etmək və mənimsəmək üçün seçilmişdir. Kompas Academy, yaratıcı düşünmə, əlaqələr quraraq problemlərə həll tapma və məlumatlara yaxından nəzarət etmə bacarığının inkişafını təmin edən texnoloji dərslər təklif edir.
Bu təhsil mərkəzinin əsas məqsədi, uşaqları yaratıcı düşünməyə və problemləri həll etmək üçün texnoloji alətlərdən faydalanmağa həvəsləndirməkdir. Robot texnikasının dərsləri, uşaqları proqramlaşdırma və mühəndislik dünyasına cəlb edir, onları müxtəlif problemləri həll etmək üçün robotların inkişafına cəlb edir və texnoloji sahələrdəki peşəkarlıq imkanlarını açır. Kompas Academy, uşaqların inkişafına yönəlmiş modern bir təhsil proqramı təmin edir.