Dekabrın 8-də VII CELT Beynəlxalq Təhsil Sərgisi keçiriləcək.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, CELT Beynəlxalq Təhsil Sərgisi Azərbaycanın təhsil və karyera imkanlarını genişləndirmək istəyən gənclər və mütəxəssislər üçün çox əhəmiyyətli bir sərgidir.
Bu cür tədbirlər müxtəlif üstünlüklər təqdim edir:
1. Qlobal təhsil imkanlarına çıxış
Sərgi müxtəlif ölkələrin tanınmış universitetləri, kollecləri və təlim mərkəzlərini bir araya gətirir. Bu, iştirakçılara dünyanın müxtəlif yerlərində təhsil almaq üçün ətraflı məlumat əldə etmək imkanı yaradır.
2. Peşəkar məsləhət
Sərgidə iştirak edən mütəxəssislər təhsil seçimləri, təqaüdlər, qəbul şərtləri və gələcək karyera yolları haqqında gənclərə dəqiq və faydalı məsləhətlər təqdim edir.
3. Təhsil maliyyələşməsi və təqaüdlər
Təhsil sərgisi tələbələrə təqaüd proqramları, təhsil kreditləri və digər maliyyə dəstəkləri haqqında məlumat verir. Bu, xaricdə təhsil almaq istəyənlər üçün vacib əhəmiyyət kəsb edir.
4. Karyera perspektivləri
Xaricdə təhsil almağın karyera üçün əhəmiyyətini vurğulayan sərgi, iştirakçılara qlobal əmək bazarında rəqabətqabiliyyətli olmağın yollarını göstərir.
5. Şəbəkə qurma
Təhsil sərgiləri tələbələr, valideynlər, təhsil müəssisələri və işəgötürənlər üçün bir görüş nöqtəsidir. Bu, yeni əlaqələr qurmaq və məlumat mübadiləsi etmək üçün əla fürsətdir.
6. Ətraflı məlumat təqdimatı
Universitetlər və təhsil təşkilatları öz təkliflərini, proqramlarını və təhsil şəraitlərini təqdim edərək, iştirakçılara seçimlərini müqayisə etmək üçün geniş məlumat bazası təqdim edir.
7. Dil və mədəniyyət təcrübəsi
Xaricdə təhsil almaq yalnız akademik bilikləri artırmır, eyni zamanda yeni mədəniyyətlərlə tanış olmaq və dil biliklərini inkişaf etdirmək imkanı yaradır.
CELT beynəlxalq təhsil sərgiləri, xüsusilə gənclərin və valideynlərin təhsil qərarlarını asanlaşdırmaq üçün mükəmməl bir tədbirdir. Bu cür tədbirlər təhsil sahəsində məlumatlılığı artırır və yeni perspektivlər açır.
Sərgiyə giriş ödənişsizdir və hər kəs iştirak edə bilər. Qeyd edək ki, ümumilikdə sərgidə 30-dan çox universitet iştirak edəcək.
Ətraflı məlumat və qeydiyyat üçün: